Χάλκινο Μετάλλιο μαθητή μας σε Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

O Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και όλοι οι μαθητές και μαθήτριες, συγχαίρουμε θερμά τον μαθητή της Β΄τάξης

Σηφάκη Εμμανουήλ για την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ζίου-Ζίτσου, που διεξήχθη στην Αθήνα 17-19 Μαρτίου 2017.

Μια σημαντική διάκριση σε διεθνές επίπεδο, αποτέλεσμα ήθους χαρακτήρα και σκληρής, μεθοδικής δουλειάς ενός εξαιρετικού παιδιού και των προπονητών του. Μια διάκριση που σηματοδοτεί την καταξίωση του αθλητή και την έναρξη μιας λαμπρής αθλητικής διαδρομής.

Επίσης, συγχαίρουμε τον μαθητή της Α΄τάξης Καρουζάκη Εμμανουήλ  για την συμμετοχή του επίσης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ζίου-Ζίτσου, και τους ωραίους αγώνες που έδωσε.

Είμαστε πολύ υπερήφανοι για τους δύο, τους ευχαριστούμε για την χαρά, την τιμή και το παράδειγμα του ευ αγωνίζεσθαι, που μας έδωσαν .

Τους ευχόμαστε  πολλές λαμπρές συμμετοχές και διακρίσεις.