Ενημερωτικό σημείωμα Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΡΧΑΝΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ - ΠΑΙΔΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ 2016 (κατεβάστε το ΕΔΩ)

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε  ότι στις  24-25 Σεπτεμβρίου 2016  θα πραγματοποιηθεί  στις Αρχάνες το 5ο παιδικό φεστιβάλ του Δήμου Αρχανών Αστερουσίων που αποτελεί πλέον θεσμό για τον τόπο μας.

Ο Σύλλογος μας  θα συμμετάσχει στη  μεγάλη αυτή παιδική γιορτή με μία δράση διάρκειας δύο (2)  ωρών με  τίτλο:

?Όλοι προσφέρουν και συνεισφέρουν  σε μια ιδιαίτερη ζωή?

Η  δράση αυτή   θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου  από 4.30 μ.μ.  μέχρι 6.30 μ.μ.  στην Οδό Λυδάκηδων (πίσω από τον Οίστρο) κι έχει στόχο να ευαισθητοποιήσει τα παιδιά  σε θέματα διαφορετικότητας.

Οι μαθητές  με την καθοδήγηση ενός έμπειρου ενήλικα θα  έχουν τη δυνατότητα να εκφράσουν σχετικές  απόψεις και συναισθήματα  ζωγραφίζοντας σε τοίχο.

Παράλληλα  μαθητές  που  παίζουν μουσικά όργανα θα προσφέρουν ένα δίωρο ψυχαγωγικό πρόγραμμα για όλους τους παρευρισκόμενους .

Καλούμε  γονείς και μαθητές να στηρίξουν τη δράση του συλλόγου μας.

Η συμμετοχή όλων μας ενισχύει τον παιδαγωγικό χαρακτήρα της  δράσης και παράλληλα παρέχει  ποιοτική ψυχαγωγία τόσο στους  μαθητές του Λυκείου μας όσο και  σε όλους τους συμμετέχοντες .

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με τα παρακάτω τηλέφωνα :

Φραγκομιχελάκη Θεονύμφη,  τηλ. 6945325784

Τσέλιου  Ρίτσα , τηλ .6937347776

Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα νέα και τις δραστηριότητες του σχολείου και του συλλόγου μας από την ιστοσελίδα του Λυκείου Αρχανών :

lyk-archan.ira.sch.gr

Τέλος σας υπενθυμίζουμε ότι η ετήσια συνδρομή παραμένει 10,00 ? για κάθε οικογένεια. Τα χρήματα θα συγκεντρώνονται  από το Δ/ντή του σχολείου

κ. Σηφάκη Βαγγέλη.

Ευχόμαστε σε όλους καλή χρονιά με υγεία και καλή πρόοδο στα παιδιά μας .

Με τιμή

Το Διοικητικό Συμβούλιο