Βιβλιοθήκη ΓΕΛ Αρχανών

Η σχολική βιβλιοθήκη, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, συστήθηκε με γνώμονα την εξυπηρέτηση του εκπαιδευτικού δυναμικού της.Είναι οργανωμένη σύμφωνα με το πρόγραμμα Κνωσός του Πανεπιστημίου Κρήτης και υλοποιήθηκε από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων με χρηματοδότηση του Β΄Κοινοτικού Πλαισίου Στήριξης. Τα βιβλία προέρχονταν από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

Ωράριο Λειτουργίας

Το προσωρινό ωράριο λειτουργίας της σχολικής βιβλιοθήκης, για το σχολικό έτος 2013-2014 είναι:

Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή 12.00μ.μ-13.30μ.μ.

Τηλέφωνο: 2810751528(δ/ντής ΓΕΛ Αρχανών)

vivliothiki2

vivliothiki1